Oferta Muzeum Okręgowego w Tarnowie dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Kamienica Rynek 3 – prezentowana jest tutaj czasowa wystawa, zatytułowana „To właśnie Tarnów – Wielcy Tarnowianie”. Wystawa prezentuje historię miasta od czasów prehistorycznych do pocz. XX wieku.
Poza tradycyjnym zwiedzaniem proponujemy Państwu udział w zajęciach muzealnych

Zajęcia pt.: W dawnym cechu, poruszają tematykę związaną z dawnymi cechami rzemieślniczymi. Dzięki bogatej ekspozycji i replikom, które będzie można wziąć do ręki, uczestnicy dowiedzą się m.in. czym była lada cechowa, obesłanie, jak wyglądały dawne pieczęcie.


Ratusz – „W kontuszu i przy szabli” to tytuł stałej wystawy prezentowanej w Ratuszu. Przedstawia ona eksponaty związane z dawnym życiem i kulturą polskiej szlachty. Znajduje się tutaj broń myśliwska oraz bojową.
Poza tradycyjnym zwiedzaniem proponujemy Państwu udział w zajęciach muzealnych

Zajęcia zatytułowane W puszczy i kniei – poruszają tematykę związane z dawnym łowiectwem. Dzięki bogatej ekspozycji i replikom, które będzie można wziąć do ręki, uczestnicy dowiedzą się m.in. jak działała dawna broń palna.


Muzeum Etnograficzne – prezentuje wystawę zatytułowaną „Romowie –historia i kultura”. Znajdziemy tu przedmioty związane z ich historią, obyczajami oraz zawodami jakie były wykonywane przez Romów.
Poza tradycyjnym zwiedzaniem proponujemy Państwu udział w zajęciach muzealnych

Zajęcia zatytułowane Historia i kultura Romów – poruszają tematykę związane z romską historią i zwyczajami. Dzięki bogatej ekspozycji i replikom, które będzie można wziąć do ręki, uczestnicy poznają m.in. ich stroje, ozdoby, wyroby rzemieślnicze.


Galeria „Panorama”– prezentuje fragmenty Panoramy Siedmiogrodzkiej. Obraz został namalowany przez Jana Stykę dla Węgrów w 50 – rocznicę Powstania Węgierskiego przeciwko Austriakom. Przedstawia bitwę pod Sybinem. Wymiary obrazu: wysokość 15m, obwód 120m. Został on następnie pocięty na wiele fragmentów, część z nich (20) jest prezentowana w Galerii.
Poza tradycyjnym zwiedzaniem proponujemy Państwu udział w zajęciach muzealnych

Zajęcia zatytułowane Na balu w XIX wieku – poruszają tematykę kultury i obyczajowości polskiej arystokracji XIX wieku. Dzięki eksponatom i rekwizytom uczestnicy poznają m.in. podstawowe zasady savoir-vivre’u przy stole.


Informacje dodatkowe związane z lekcjami:
Zajęcia edukacyjne przeznaczone dla grup zorganizowanych. Max ilość osób: 10 dorośli, 20 dzieci
Czas trwania: 30 – 45 minut
Wymagana wcześniejsza rezerwacja.
Cena: 5 zł bilet od osoby – opłata za lekcję muzealną

Pozostałe informacje dla osób z niepełnosprawnościami:
- Deklaracja dostępności
- Koordynator dostępności
- Sposób dotarcia do oddziałów Muzeum Okręgowego w Tarnowie znajdujących się na terenie miasta
- Opis otoczenia oddziałów Muzeum Okręgowego w Tarnowie znajdujących się na terenie miasta
- Opis wejścia do budynków oraz rozplanowanie przestrzeni
- Rozplanowanie przestrzenne sal
- Oferta Muzeum Okręgowego w Tarnowie dla osób z niepełnosprawnością ruchu
- Informacje dla osób z niepełnosprawnością ruchu
- Zasady zachowania się podczas ewakuacji
- Asystent osoby z niepełnosprawnością
- Cennik
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.