Zapraszamy do Ratusza na przyjęcia urodzinowe

Zapraszamy na urodziny w Muzeum Okręgowym w Tarnowie – Galeria Sztuki Dawnej - Ratusz.
Wyjątkowa sceneria ratuszowych piwnic sprawi, iż będzie to wspaniała okazja do poznawania historii oraz rodzinnego spędzenia czasu w  zabytkowym obiekcie.
Podczas imprezy, uczestnicy pod opieką przewodnika będą mogli zwiedzić wszystkie nasze ekspozycje, spojrzeć z wieży na Tarnów, a podczas warsztatów plastycznych przyjaciele jubilata wykonają dla niego prezenty, metodą jaką Państwo wybierzecie.  Głównym celem zabawy jest umożliwienie dzieciom bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego uczestnictwa w procesie twórczym.

Specjalnie dla Państwa dzieci przygotowaliśmy 4 scenariusze szlacheckich urodzin:

1. W świecie średniowiecznego skryby – magiczny warsztat skryby, misterne miniatury w zdobnictwie ksiąg i piękno kaligrafii to wszystko jest podstawą do zabawy, w której uczestnicy stają się średniowiecznymi skrybami, a własnoręcznie wykonane ozdobne karty okolicznościowe, jako drogocenne i niepowtarzalne podarki, przekazują jubilatowi.

2. Moda i stroje szlacheckie – jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane, jak je przechowywano, który element stroju mógł być prezentem, a jakie składały się na strój narodowy, to tylko niektóre z tematów historii mody jakie poznają uczestnicy. Etykieta dworska, dobre maniery i indywidualizm w modzie osiemnastowiecznych elegantek i elegantów, to sztuka z którą zmierzą się uczestnicy. Podczas warsztatów plastycznych biesiadnicy wykonują prezenty dla jubilata/tki/ metodą decoupage lub maskotki, które nawiązują do portretu staropolskiego.

3. Husaria i jej uzbrojenie – liczne kopie uzbrojenia rycerskiego, fragmenty zbroi, miecze, szable, pistolety, pozwolą przenieść się w świat rycerskich turniejów i zostać pierwszym rycerzem i obrońcą tarnowskich włości. Na warsztatach plastycznych uczestnicy wykonają gliniane, miniaturowe figurki rycerzy i przekażą jubilatowi, by miał uważne baczenie na swą armię i nigdy o niej nie zapomniał.

4. Tajemnice archeologii – co może skrywać ziemia i nie tylko ona, jakimi narzędziami posługiwał się człowiek pierwotny, jak zaznaczał swą obecność i dostosowywał życie do warunków środowiskowych. Uczestnicy zabawy przenoszą się w czasy prehistoryczne i mają możliwość udowodnienia, że potrafią zmagać się z trudnym materiałem jakim jest glina, a ich własna inwencja twórcza jest ponadczasowa i nie zna żadnych granic.

Każdą z ofert dostosowujemy do wieku dzieci, ich zainteresowań i Państwa preferencji.
Czas trwania imprezy: 2 godz.
Ilość uczestników: od 10  do 20 osób + 2 dorosłych opiekunów
Wiek uczestników: 5 - 12 lat
Terminy: soboty i niedziele, od godz. 11.00
Koszt:
30 zł od osoby (kwota ta obejmuje wstęp do muzeum, wynajem sali, opiekę edukatora, dekoracje, zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem, materiały potrzebne do zajęć oraz pamiątkowy dyplom dla jubilata).

Muzeum Okręgowe zapewnia druk zaproszeń dla gości solenizanta. Datę odbioru ustala się indywidualnie u osoby odbierającej zamówienie.

Termin przyjęcia należy ustalić z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem. Rezerwacji można dokonać osobiście w Muzeum, telefonicznie lub e-mailowo /Jolanta Adamczyk, tel. +48 14 6212149, 6390864, 6390865, e-mail: j.adamczyk@muzeum.tarnow.pl/. W celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłacenie zaliczki (gotówką w kasie Muzeum) w wysokości 100 zł., w ciągu 2 dni roboczych od dnia rezerwacji. Pozostałą kwotę należy uiścić w tygodniu poprzedzającym imprezę.

W przypadku nieodwołania rezerwacji drogą telefoniczną lub e-mailową najpóźniej 5 dni przed ustalonym terminem kwota zaliczki przepada!