Jesienne Spotkania przy Herbacie w Zamku w Dębnie

W Muzeum Zamek w Dębnie w niedzielę 12 października 2014 r. odbyły się Jesienne Spotkania przy Herbacie podczas których przybyli goście mogli wysłuchać wspaniałego koncertu pt. „Wspomnienie” w wykonaniu zespołu BLUE STREET BAND.
Przez cały mijający rok realizowany jest projekt pt. „Dziwny jest ten świat” , którego celem jest uczczenie 10 rocznicy śmierci wybitnego Artysty – Czesława Niemena. W ten projekt wplatają się także Jesienne Spotkania przy Herbacie.
Przed publicznością zgromadzoną w Sali Koncertowej Zamku w Dębnie wystąpili m. in. : Anna Kukawska – dyplomowana aktorka scen muzycznych i wokalistka Teatru Groteska w Krakowie, Marcin Pokorski – krakowski śpiewak i skrzypek, skupiony na śpiewaniu reggae i jazzu, Marcin Kurcz – pianista, kompozytor i aranżer, oraz Józef Rusinowski – kompozytor, pianista i utalentowany perkusista młodego pokolenia, Krzysztof Chlipała – saksofonista i muzyk zespołu Ich Troje, mający na swoim koncie liczne trasy koncertowe po całej Europie, USA i Chinach, Władysław Foltyński – muzyk, basista.

Po koncercie przeprowadzona została aukcja prac powstałych podczas tegorocznego  Integracyjnego Pleneru Malarskiego „Dębno 2014”.  Aukcje prac są przeprowadzane głównie w calach pozyskania środków potrzebnych na zorganizowanie i przeprowadzenie pleneru w roku następnym. Także i tym razem organizatorzy nie zawiedli się. Ceny niektórych prace były wielokrotnie podbijane osiągając niespodziewane kwoty. W tym miejscu organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować tym Wszystkim którzy podczas aukcji zakupili prace malarskie wspierając tym samym naszą inicjatywę Plenerów Integracyjnych. Wszystkim uczestnikom a szczególnie nabywcą raz jeszcze serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Podczas tego jesiennego wieczoru dokonano także otwarcia autorskiej wystawy Piotra Barszczewskiego pt. „Neowitraż”.
Piotr Barszczowski – urodził się  1972 r. w Tarnowie. Jest absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (specjalizacja: historia sztuki sakralnej). Jest grafikiem, projektantem, fotografikiem, pionierem i promotorem grafiki komputerowej, założycielem Pracowni Projektów Plastycznych „SYMBOL” (1995). Tworzył logotypy i reklamy dla ponad 300 firm. Był instruktorem pierwszych zajęć grafiki komputerowej w tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych. Obecnie uczy tej dziedziny sztuki w swojej autorskiej pracowni. Wystawę tworzy ekspozycja 19 kolaży fotograficznych z cyklu „Neowitraż” (wszystkie wydrukowane są na bezbarwnych pleksach o wymiarze 100x53 cm).
Wystawę można oglądać w Muzeum Zamek w Dębnie do 16.11.2014 r.
W Jesiennych Spotkaniach przy Herbacie  i wernisażu uczestniczyło 173 osoby.