Zapraszamy do Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach na zajęcia - Dawno temu w wiejskiej zagrodzie

Zapraszamy do Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach na zajęcia  "Dawno temu w wiejskiej zagrodzie"

Podczas zajęć na dzieci czeka wiele atrakcji.Dzieci „przeniosą się” na dawną wieś, ucząc się samodzielnie wykonać powrósło ze słomy, związać snopki i ustawić tradycyjne „kucki”. Następnie odbędzie się nauka mielenia zboża w żarnach ręcznych. Dzieci zobaczą jak dawniej na wsi „wytwarzano” mąkę na chleb po czym każdy uczestnik spróbuje sam mielić zboże. Dowiedzą się  o uprawie zboża, co to jest zboże, gdzie i jak się je uprawia, zapoznają  się z kilkoma gatunkami zbóż.
Największą atrakcją spotkania w Muzeum będzie samodzielne wykonanie ze słomy mini „stracha na wróble” – strażnika upraw. Wykonaną kukiełkę uczestnicy zabierają do domu i będą mogli udekorować swój ogród.

ZAJĘCIA BĘDĄ PROWADZONE OD 1 KWIETNIA
CZAS ZAJĘĆ: 2 GODZ.
LICZBA UCZNIÓW W GRUPIE: MAX 20 OSÓB
WYMAGANA REZERWACJA

Cena warsztatów: 4 zł/osoba + 50 zł (całość grupy).

ZGŁOSZENIA I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE pod tel. 14 6797040, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30