Obchody 95. rocznicy Cudu nad Wisłą

Upamiętniając postać Wincentego Witosa, wybitnego rodaka ziemi wierzchosławickiej, zapraszamy do Wierzchosławic na obchody 95. rocznicy Cudu nad Wisłą – Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Uroczystości odbędą się w sobotę, 15 sierpnia 2015 r.

Program uroczystości:
godz. 15.00
- Złożenie wiązanek kwiatów na wierzchosławickim cmentarzu, przy grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy w asyście pocztów sztandarowych i Tarnowskiego Oddziału jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych.
- Przejście do Centrum Kultury Wsi Polskiej im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
godz. 15.30
Otwarcie wystawy „Wincenty Witos – Premier Rządu 1920” w Centrum Kultury Wsi Polskiej.
godz. 16.30
Spotkanie w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach „Piknik patriotyczny pod lipami”.

Organizatorami uroczystości są:
- Muzeum Okręgowe w Tarnowie – oddział Muzeum Wincentego Witosa,
- Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach,
- Polskie Stronnictwo Ludowe.

MKiDN