Jerzy Martynów - wystawa jubileuszowa z okazji 30 lat twórczości

W dniu 7 września (poniedziałek) w Muzeum Okręgowym – Galeria „Piwnica pod Trójką” odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Martynowa.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Ten znakomity tarnowski artysta ceniony zarówno w Polsce jak i za granicą w tym roku obchodzi jubileusz 30. lecia pracy twórczej. 
Urodził się w Tarnowie w 1956 roku. Edukację artystyczną rozpoczął w tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Architektury Wnętrz.  Dyplom uzyskał w 1985 roku w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Po ukończeniu studiów wrócił do Tarnowa, gdzie zamieszkał na stałe i zajął się działalnością artystyczną. W roku 1988 założył Grupę TA (Tarnowscy Artyści), która skupiała młodych tarnowskich artystów. Przez kilka lat wspólnie organizowali wystawy zbiorowe i indywidualne w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej, mającym wtedy siedzibę w przy ul. Wałowej 10. 
Na co dzień zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką użytkową i architekturą wnętrz, tworzy również małe formy architektoniczne. Na swoim koncie posiada ogromny dorobek zarówno w dziedzinie malarstwa jak i innych dziedzin sztuki.  Zorganizował ponad 50 wystaw indywidualnych, uczestniczył w ponad 40 zbiorowych. Swoje prace pokazywał nie tylko w kraju (m.in. w Tarnowie, Warszawie, Miechowie, Gdańsku, Gdyni, Zakopanem, Poznaniu, Kruszwicy, Inowrocławiu), ale również za granicą, m.in. we Francji, Danii, Niemczech, Kanadzie,  Belgii, Chinach i na Litwie. 
Jako architekt wnętrz jest autorem wielu zrealizowanych stylowych i nowoczesnych projektów wnętrz. Znajdują się one w Tarnowie, Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, oraz za granicą: we Frankfurcie, Paryżu, Chartres.
W roku 2011i 2012 swoje prace pokazywał w Siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy Radzie Europy w Strasburgu.   Pierwszy raz wspólnie ze Stanisławem Westwalewiczem, a drugi z Januszem Orzechem.

Wystawa została zorganizowana w ramach współpracy Muzeum i ZPAP Okręg Tarnowski.

Wystawa będzie czynna do 27 września 2015 roku 
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.