Sztuka Zalipia i Powiśla Dąbrowskiego na Ukrainie

Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie zaprezentowało wystawę planszową przygotowaną przez Urszulę Gieroń  pn „Malowane Wsie Powiśla Dąbrowskiego” oraz wykład i film o „Malowanym Zalipiu jako ośrodku kultury i sztuki turystycznej Polski” na seminarium naukowym w Kosowskim Instytucie Sztuki (Ukraina).

Konferencji towarzyszyło zwiedzanie czynnych pracowni garncarskich, starych zagród z chatami o tradycyjnym wyposażeniu, a w pamięci pozostały piękne pejzaże z licznymi cerkwiami i zachowaną dawną architekturą. Uwagę przykuwało podobieństwo wrażliwości estetycznej i bogactwo sztuki ludowej naszych regionów – Powiśla i Kosowa.

Zapraszamy do oglądania naszej galerii, aby poczuć ten klimat jeszcze raz….

2015-10-01