Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty

Muzealne eksponaty nie tylko dla mamy i taty

Przez cały rok, ale w październiku szczególnie zapraszamy najmłodszych do odwiedzenia naszego muzeum!

Nasze Muzeum bierze udział w wydarzeniu „Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty”, w ramach którego Fundacja „Trasa dla Bobasa”, przy wsparciu finansowym Narodowego Centrum Kultury i Fundacji Banku Zachodniego WBK przygotowała plansze z opisem ścieżki zwiedzania dla rodziców odwiedzających nasze muzeum z dziećmi.

Od 1 października bezpłatne plansze z opisem ekspozycji dostosowanym do dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (6-9 lat), zawierające pytania, porównania, ciekawostki i zagadki pomogą opiekunom w ciekawy i przystępny sposób zapoznać dziecko z wystawą.
Na najmłodszych zwiedzających czekają także dostępne w muzeach karty pracy z zadaniami pomagającymi im utrwalić zdobytą wiedzę. Do rozwiązywania muzealnych zagadek i dalszej wędrówki po muzealnych szlakach motywować będzie trwający do końca października konkurs z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Wydawnictwo Skrzat, Grannę i Minipodróżnika.
Razem z dziećmi i Fundacją „Trasa dla Bobasa” wkroczmy w niezwykły świat, w jaki wprowadza nasze muzeum. Niech “Muzealne eksponaty nie będą już tylko dla Mamy i Taty”!

W projekcie biorą udział wystawy udostępniane w  naszych niepowtarzalnych wnętrzach tj w siedzibie MOT Rynek 3, w zamku w Dębnie, w zagrodzie W. Witosa  w Wierzchosławicach oraz w ratuszu.

Szczegóły na www.trasadlabobasa.pl

Trasa dla bobasa