Zaduszki Witosowe - 8 listopada w Wierzchosławicach

W 2015 roku przypada 70 rocznica śmierci Wincentego Witosa i 30 Stanisława Mierzwy. Tradycyjne Zaduszki Witosowe odbyły się 8 listopada, jak co roku w Wierzchosławicach.

Zaduszki Witosowe organizuje od lat Towarzystwo Przyjaciół Muzeum W. Witosa w Wierzchosławicach, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Odział w Wierzchosławicach, Rodzina Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy, Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach. Projekt zrealizowano przy wzparciu finansowym Województwa Małoplskiego.

W ramach Zaduszek Witosowych odbyła się Msza Św. w intencji Wincentego Witosa, Stanisława Mierzwy, Wincentego Stawarza i zmarłych ludowców, złożono kwiaty na grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy w asyście pocztów sztandarowych oraz odbyło się spotkanie z Wicepremierem Rządu RP Januszem Piechocińskim w Gminnym Centrum Kultury.

Zaduszki Witosowe 2015

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego