27. Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy - zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny

W imieniu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biura Organizacyjnego w Tarnowie serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych z regionu tarnowskiego, gorlickiego i nowosądeckiego do udziału w 27. edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

Konkurs  odbędzie się w dniach od 14 do 19 marca 2016 roku, w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

W ramach tego konkursu 19 marca w godzinach 10-12 odbędzie się kiermasz wielkanocny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarnowa i nie tylko do naszego oddziału - Muzeum Etnograficznego, gdzie będzie można nabyć piękne pisanki, palmy i inne ozdoby świąteczne wyrabiane ręcznie rozmaitymi technikami plastycznymi oraz będzie można zobaczyć tradycyjnie nakryte stoły wielkanocne. Bogactwo produktów wystawionych na stołach oraz kolorowe, zdobione na wiele sposobów pisanki, co roku przyciągają do nas kilkaset osób. Mamy nadzieję, że również w tym roku nie zabraknie  naszych produktów w koszykach i na stołach wielkanocnych tarnowian.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przesłanie do 9 marca alternatywnie na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Rynek 16, 33-100 Tarnów lub mailem: b.rompala@mcksokol.pl czytelnie i dokładnie wypełnionych kart zgłoszeń, które stanowią nieodłączną część regulaminu Konkursu. Dotyczy to prac indywidualnych jak również prac zbiorowych (stoisk i stołów wielkanocnych). Prace indywidualne oraz zbiorowe należy dostarczyć w dniu 14 marca br., w godz. od 9:00 do 15:00 do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie (ul. Krakowska 10).Organizatorzy zapewniają miejsca wystawiennicze, natomiast uczestnicy odpowiadają za ekspozycję swoich prac.

Dodatkowych informacji dotyczących Konkursu w Tarnowie udziela Beata ROMPAŁA - koordynator projektu e-mail: b.rompala@mcksokol.pl, tel. 18 53 40 685 (Pn – Pt  w godz. od 8:00 do 14:00).

Regulamin oraz stosowne karty zgłoszenia należy pobrać ze strony internetowej www.mcksokol.pl