Zapraszamy do Ratusza na zajęcia w ramach projektu BON KULTURY

Ratusz, 33-100 Tarnów, 33-100 Tarnów Rynek 1

„Konno i zbrojnie”
Warsztaty przybliżą uczestnikom zajęć dwa aspekty życia polskiej szlachty jakimi było polowanie i walka.
Ukażą najmłodszym jak w czasach pokoju polska szlachta spędzała wolny czas i przygotowywała się do obrony ojczyzny oraz w jaki sposób można chronić państwo i być dobrym patriotą. Zostaną zaprezentowane rytuały związane z rozpoczęciem czy też zakończeniem polowania. W tym miejscu uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w graniu na rogu i trąbce myśliwskiej. Na podstawie dźwięków puszczonych z odtwarzacza CD dzieci będą rozpoznawać  na jakie zwierzęta polowano, a jakie były zwierzętami domowymi.
Uczestnicy zapoznają się z kopiami przedmiotów, które służyły do polowania: łuk, włócznie, broń palna. Zostaną przedstawione najciekawsze informacje dot.: kopii husarskiej, karabeli, łuku azjatyckiego, buzdygana, kolczugi, napierśnika, misiurki. Na podstawie krótkich urywków filmów poruszony zostanie temat polskiej husarii - jednej z najlepszych jazd świata, która swoją przewagę na polu bitwy zawdzięczała zarówno broni (kopia husarska) jak i specjalnej zbroi ze skrzydłami. Młodsi uczestnicy dostaną do ręki instrumenty muzyczne – czynele (talerze), łombaszki (bębenki), by mogli samodzielnie (bądź z pomocą prowadzącego) wywnioskować do czego te instrumenty służyły podczas bitwy czy też przed nią (rytm marszu, komendy). 
Podczas każdych zajęć, będą wykonywane pamiątkowe zdjęcia, które będą umieszczone na stronie internetowej Muzeum, z możliwością ich pobrania. 

Zajęcia adresowane do: dzieci od 5 lat do 15 lat, rodzin z dziećmi
Kalendarz zajęć: całorocznie, codziennie w dni powszednie otwarcia Muzeum – grupy zorganizowane(do 25 os.), dla uczestników indywidualnych druga niedziela w miesiącu 
Czas trwania: 1,5 godziny
Koszt: 5,00 zł
          0,00 zł dla grup spoza Gminy Tarnów 
Miejsce: Ratusz, Rynek 1
Szczegółowe informacje i rezerwacja: Jolanta Adamczyk, tel. 14 621 21 49 w. 85 e-mail: j.adamczyk@muzeum.tarnow.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.