W Zamku w Dębnie odbyły się muzyczno-artystyczne Wiosenne Spotkania przy Kawie

Muzeum Zamek w Dębnie tegoroczny sezon rozpoczęło otwarciem wystawy „Suknia, Tużurek, Broszka”, na której zaprezentowana została ciekawa kolekcja Teresy Waydowicz z Tarnowa składająca się z różnorodnej biżuterii i akcesoriów mody, na którą złożyły się miedzy innymi suknie, kapelusze, torebki, rękawiczki, wachlarze itp. Dopełnieniem wystawy są dziewiętnastowieczne portrety, w których z wielką dbałością pokazano stroje i biżuterię z epoki. Obrazy pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wystawę będzie można oglądać do 06 czerwca 2016 roku.

Tradycyjnie „Wiosenne Spotkania przy Kawie rozpoczęła muzycznie grupa  wokalno – aktorska „Bezdech” recitalem piosenek francuskich „Czy warto kochać dziś ?!”. W repertuarze, którego znalazły się między innymi utwory Edith Piaf, Joe Dassina, Jacquesa Brela. Projekt ten swoim honorowym patronatem objął Konsul Francji w Krakowie. Licznie zgromadzona tego wieczoru publiczność z wielkim entuzjazmem, gromkimi brawami nagradzała młodych artystów.

Niezwykle udany wieczór podsumowano przy filiżance aromatycznej kawy.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Brzesku.
Organizatorami byli, Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Spotkania przy kawie