Jacek Janicki - PIĘĆDZIESIĄTKA - 25 kwietnia otwarcie kolejnej wystawy z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

JACEK JANICKI  – „PIĘĆDZIESIĄTKA” - to kolejna wystawa realizowana w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Wernisaż odbył się 25 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18.00 w Galerii „Piwnica pod Trójką” Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Zaprezentowane na wystawie prace stanowią podsumowanie pięknego jubileuszu artysty, 50-lecia pracy twórczej. Jest to retrospektywna wystawa, na której zobaczymy  30 prac  wykonanych w różnych technikach. Głównie będą to grafiki, pastele oraz prace wykonane piórkiem. 

Jacek Janicki, ur. 18.01.1941 w Tarnowie, absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w latach 1960 – 1966. Po studiach wraca do Tarnowa gdzie podejmuje pracę zawodową oraz zajmuje się twórczością własną. Organizuje wystawy indywidualne, uczestniczy w zbiorowych (łącznie 110 wystaw), jeździ na plenery, pracuje społecznie na rzecz środowiska lokalnego. 
Za swą działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, nagrodę Prezydenta miasta Tarnowa za działalność artystyczną (2000, 2006, 2011), nagrodę „Uskrzydlony” przyznawaną przez Tarnowską Fundację Kultury (2006). Jego prace znajdują się w zbiorach instytucji muzealnych w Polsce, Finlandii, Austrii, Węgrzech, oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, Finlandii, Austrii, Francji, Islandii, Niemczech, Węgrzech, USA, Kanadzie, Australii. 

Wernisaż: 25.04.2016 godz. 18.00 

Wystawa czasowa czynna do: 22.05.2016 r.

Organizator wystawy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie 

Współfinansowanie: Urząd Miasta Tarnowa 

Współpraca: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski

Patronat medialny: TVP3, RDN Małopolska

Sponsor: Apeks – Hurtownia Artykułów Biurowych i Szkolnych, właściciel Józef Wojciechowski

Kurator wystawy: Bożena Szczupak

Jacek Janicki
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.