Zapraszamy na Zamek do Dębna na wystawę - Suknia, tużurek, broszka

W niedzielę 10 kwietnia podczas „Wiosennych Spotkań przy Kawie” na Zamku w Dębnie otworzyliśmy wystawę pt. „Suknia, tużurek, broszka”.
Wystawa prezentuje ciekawą kolekcję, pani Teresy Waydowicz z Tarnowa na którą składają się biżuteria i akcesoria modowe. Zobaczyć możemy torebeczki, sakiewki, wachlarze, buciki oraz różnorodną biżuterię prezentującą styl i modę na przestrzeni ostatnich lat. Są wśród nich „perełki” o wartości historycznej jak np. sakiewki i torebki czy biżuteria patriotyczna. Ekspozycję dopełniają przykłady pięknych strojów i biżuterii w malarstwie portretowym głównie XIX wieku, ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Teresa Waydowicz - absolwentka Tarnowskiej Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec oraz studiów magisterskich na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła podyplomowe studia na kier. muzykoterapii w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Założycielka prowadzonej od 2002 r. Szkoły Muzycznej Yamaha w Tarnowie. Jest nauczycielem z wieloletnim stażem i ogromnym doświadczeniem nie tylko w pracy z dziećmi i młodzieżą, ale i dorosłymi. Jej pasja to kolekcjonowanie porcelanowych lalek - aktualnie posiada największą w Polsce kolekcję (ponad 400 egzemplarzy).

Wernisaż: 10.04.2016 godz. 18.00

Wystawa czasowa czynna do: 6.06.2016 r.

Organizator wystawy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – Oddział Zamek w Dębnie

Kurator wystawy: Krystyna Gurgul