Patriotyczne śpiewanie na Zamku w Dębnie – 3 maja 2016

Już po raz szósty w gościnnych progach Zamku w Dębnie – oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie można było usłyszeć wspólne, radosne śpiewanie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych.

Wydarzenie to, związane z Świętem Konstytucji 3 Maja zgromadziło wiele osób, które chciały przy muzycznym akompaniamencie, okraszonym poezją, świętować ten dzień.

Oprócz swoistej, muzycznej lekcji śpiewania najważniejszych pieśni historycznych, były także: występ wokalny, uzdolnionej młodej solistki Pauliny Żurek (grupa aktorsko – wokalna „Bezdech”), recytacja poezji w wykonaniu członków Młodzieżowej Grupy Teatralnej(Olga Kowal i Piotr Borowiec), działającej przy Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi. Dodatkowo, laureat wielu konkursów akordeonowych – Bartłomiej Sowa, na swym instrumencie zaprezentował utwór „Fantazja polska”, a rozśpiewanym uczestnikom, w muzycznym akompaniamencie, towarzyszył Robert Sowa.
Koordynatorem artystycznym wydarzenia był Łukasz Przybyło z Fundacji  Timszel, organizacji realizującej projekt „Przestrzenie kultury 2016”, współfinansowany ze środków Powiatu Brzeskiego i Gminy Dębno.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. Wszystkim uczestnikom rozdawano biało – czerwone chorągiewki i baloniki w barwach narodowych.