Nasze Muzeum dołączyło do Akcji Pogromców Bazgrołów

Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzej Szpunar, szef Pogromców Bazgrołów Waldemar Domański oraz młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie powiedzieli stanowcze „nie”  bohomazom na elewacjach zabytkowych  budynków.

Akcja Pogromcy Bazgrołów powstała w Krakowie i jest to koalicja ludzi dobrej woli: sąsiadów, artystów, a także urzędników i pracowników instytucji miejskich, którzy walczą ze szpecącym miasto nielegalnym graffiti. Celem Pogromców Bazgrołów jest ograniczenie groźnego i szkodliwego zjawiska dewastowania przestrzeni publicznej poprzez wywołanie społecznej „mody” na odpowiedzialność za najbliższe otoczenie. Efekty ich pracy są już widoczne w Krakowie.

Pogromcy Bazgrołów z Krakowa wspólnie z tarnowskimi muzealnikami oraz przedstawicielami Urzędu Miasta  i  szkół, przebrali się w robocze kombinezony i zamalowali zniszczone przez wandali elewacje Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz zabytków.