Galicjaner Sztetl. Dni Pamięci Żydów Galicyjskich 2016

Galicjaner Sztetl 2016

Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie zapraszają w dniach 9-16 czerwca 2016 r. na kolejną edycję Galicjaner Sztetl. Dni Pamięci Żydów Galicyjskich, odbywających się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa.

Czwartek 9 czerwca:
12:00 Spotkanie modlitewne w Lesie Buczyna w Zbylitowskiej Górze
18:30 Wcielenie – otwarcie wystawy rysunków Yaacova Yaacobova z Izraela (Galeria BWA, Park Strzelecki)
20:30 Odsłonięcie tablicy upamiętniającej rodzinę Kwadratsteinów – Rynek 3
21:00 Koncert na Rynku w Tarnowie: Pushkin Klezmer Band z Kijowa

Piątek 10 czerwca:

17:00  Permeation-Przenikanie – otwarcie wystawy fotografii będących syntezą zdjęć archiwalnych i aktualnych w ramach projektu polsko-izraelskiego młodzieży z V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie i uczniów Harel High School spod Jerozolimy (Tarnowskie Centrum Kultury, Rynek 5)
19:00 Pushkin Klezmer Band z Kijowa - koncert  (Gminne Centrum Kultury w Żabnie)

Sobota 11 czerwca:

19:00 Bruno Schulz – film dokumentalny, reż. Adam Sikora, scen. Agata Tuszyńska, (Muzeum, Rynek 3)

Niedziela 12 czerwca:
11:00-13:00 Otwarta Brama Kirchołu – oprowadzanie po żydowskim cmentarzu
21:00 Koncert „Pod Bimą”: Ichcak Horovitz, kantor z Krakowa

Czwartek 16 czerwca:
21:00 Koncert „Pod Bimą”, zespół Anashim z Bielska-Białej
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Niedziela 19 czerwca:
20.30 Spektakl "Pod Bimą", “Jakobi&Leidental” wg Hanocha Levina, reż. Małgorzata Warsicka

Organizatorzy:
Muzeum Okręgowe w Tarnowie,
Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie.

Partnerzy projektu: Gmina Tarnów, Fundacja Antyschematy2, V Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Galicjaner Sztetl. Galitzjaner Shtetl.

Thursday, June 9:
12:00 Common Jewish and Catholic prayer in the Buczyna Forest in Zbylitowska Góra [mass graves]
6:30 p.m. Opening night for the exhibition of drivings by Yaacov Yaacobov  from Israel – Gallery of Art in Strzelecki Park)
8:30 p.m. Unveiling of the plaque dedicated to the memory of the Kwadratstein family – Rynek 3
9:00 p.m. Concert: Puskin Klezmer Band from Kiev.

Friday, June 10:
5:00 p.m.  Permeation-Przenikanie – the opening night for the exhibition of photos  and memories of Tarnow survivors. Polish-Israeli project developed by students of Janusz Korczak High School from Tarnow and Harel High School from Mevasseret Zion (Tarnow Culture Centre, Rynek 5)
9:00 p.m. Pushkin Klezmer Band from Kiev - concert  (Commune Culture Centre in Żabno)

Saturday, June 11:
7:00 p.m.”Bruno Schulz” – documentary movie directed by Adam Sikora, screenplay by Agata Tuszyńska, (Museum, Rynek 3)

Sunday, June 12:
11:00 a.m. - 1:00 p.m. Open Gate to the Jewish cemetery in Tarnów – guided tours.
9:00 p.m. ”Under the Bimah” Concert: Ichcak Horovitz, cantor from Krakow

Thursday, June 16:
9:00 p.m. ”Under the Bimah” Concert: Anashim Band from Bielsko-Biała
Project organized with the financial support of the Małopolskie Province.

Organizers:
Regional Museum in Tarnów
Committee for the Protection of Jewish Heritage in Tarnów
June  9 – 16, 2016

Under the official patronage of the President of Tarnow

Project partners: Tarnów Commune, Antyschematy2 Foundation, Janusz Korczak High School No. 5 in Tarnów, Tarnów Culture Centre, Comuny Culture Centre in Żabno, BWA Gallery in Tarnów

Galicjaner Sztetl 2016