Misyjne Święto Dzieci w Muzeum Etnograficznym – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Od 6 lat wspólnie ze Stowarzyszeniem „Inicjatywa Młodzi Misjom” organizujemy „Misyjne Święto Dzieci”.
Tegoroczna edycja odbędzie się 22 maja o godz. 15.00 w Muzeum Etnograficznym – Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Jak co roku przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Zobaczymy m.in. przedstawienie teatralne ZSO nr 1, chatki kontynentalne: wigwam, jutra, chatka z Czadu, chatka aborygenów  gdzie zaprezentowane zostaną tradycyjne stroje i instrumenty. Największą popularnością ciszy się zdobywanie sprawności „Małego Misjonarza”, takich jak przeprawa przez afrykański busz, łowienie rybek, noszenie miski na głowie, a także skakanie na kangurku, oswajanie lwa i żyrafy, czy własnoręczne tworzenie kolorowej biżuterii. Ponadto uczniowie tarnowskich szkół będą malować dzieciom twarze i robić fryzury, wodzireje poprowadzą zabawy z chustą i tańce integracyjne, a klauni będą robić imponujące bańki mydlane. Odwiedzą nas również misjonarze, którzy opowiedzą o swojej pracy wśród dzieci z krajów misyjnych. 

Już po raz drugi odbędzie się Godzina Misyjnych Talentów, podczas której najmłodsi będą mogli zaprezentować (indywidualnie lub w grupie) na scenie swoje różnorakie umiejętności.
Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom” już od dziesięciu lat wspiera działania ewangelizacyjne podejmowane przez tarnowskich misjonarzy w Afryce. Udało się im wysłać dwa kontenery z darami do Republiki Środkowoafrykańskiej, zorganizować w tym kraju dwa wakacyjne staże dla kilku członków stowarzyszenia, a także zakupić tabernakulum i obraz do ołtarza w nowopowstałym kościele w Czadzie. W tym roku szkolnym pomoc skoncentrowali na szkole dla dzieci głuchoniemych, prowadzonej w Bertoua przez świecką misjonarkę z diecezji tarnowskiej . W ramach projektu Tiko e na nan, udało im się zgromadzić mnóstwo sprzętów do wyposażenia sal lekcyjnych, ubrania dla dzieci, artykuły papiernicze i wiele innych darów. Dwa transporty ruszyły już do Kamerunu, ostatni wyjedzie końcem maja. Zwieńczeniem projektu będzie planowany na sierpień trzeci staż misyjny do Bertoua udadzą się trzy wolontariuszki ze stowarzyszenia.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.