Misyjne Święto Dzieci w Muzeum Etnograficznym – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Od 6 lat wspólnie ze Stowarzyszeniem „Inicjatywa Młodzi Misjom” organizujemy „Misyjne Święto Dzieci”.
Tegoroczna edycja odbędzie się 22 maja o godz. 15.00 w Muzeum Etnograficznym – Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Jak co roku przewidziano szereg atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Zobaczymy m.in. przedstawienie teatralne ZSO nr 1, chatki kontynentalne: wigwam, jutra, chatka z Czadu, chatka aborygenów  gdzie zaprezentowane zostaną tradycyjne stroje i instrumenty. Największą popularnością ciszy się zdobywanie sprawności „Małego Misjonarza”, takich jak przeprawa przez afrykański busz, łowienie rybek, noszenie miski na głowie, a także skakanie na kangurku, oswajanie lwa i żyrafy, czy własnoręczne tworzenie kolorowej biżuterii. Ponadto uczniowie tarnowskich szkół będą malować dzieciom twarze i robić fryzury, wodzireje poprowadzą zabawy z chustą i tańce integracyjne, a klauni będą robić imponujące bańki mydlane. Odwiedzą nas również misjonarze, którzy opowiedzą o swojej pracy wśród dzieci z krajów misyjnych.

Już po raz drugi odbędzie się Godzina Misyjnych Talentów, podczas której najmłodsi będą mogli zaprezentować (indywidualnie lub w grupie) na scenie swoje różnorakie umiejętności.
Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom” już od dziesięciu lat wspiera działania ewangelizacyjne podejmowane przez tarnowskich misjonarzy w Afryce. Udało się im wysłać dwa kontenery z darami do Republiki Środkowoafrykańskiej, zorganizować w tym kraju dwa wakacyjne staże dla kilku członków stowarzyszenia, a także zakupić tabernakulum i obraz do ołtarza w nowopowstałym kościele w Czadzie. W tym roku szkolnym pomoc skoncentrowali na szkole dla dzieci głuchoniemych, prowadzonej w Bertoua przez świecką misjonarkę z diecezji tarnowskiej . W ramach projektu Tiko e na nan, udało im się zgromadzić mnóstwo sprzętów do wyposażenia sal lekcyjnych, ubrania dla dzieci, artykuły papiernicze i wiele innych darów. Dwa transporty ruszyły już do Kamerunu, ostatni wyjedzie końcem maja. Zwieńczeniem projektu będzie planowany na sierpień trzeci staż misyjny do Bertoua udadzą się trzy wolontariuszki ze stowarzyszenia.