Noc muzeów 2016 za nami

Tegoroczna Międzynarodowa Noc Muzeów przyciągnęła prawie 5500 zwiedzających do Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Pomimo niesprzyjającej aury w przeciągu 5-ciu godzin kilka tysięcy naszych sympatyków zobaczyło wystawy w 6-ciu muzealnych oddziałach.
Tradycyjnie najwięcej osób przeszło przez Ratusz, Muzeum Etnograficzne i Zamek w Dębnie. Dużym powodzeniem cieszyły się organizowane specjalnie na tą okazję imprezy towarzyszące, konkursy, warsztaty, pokazy. Można było zauważyć, że zwiększyła się liczba zwiedzających rodziców z dziećmi, którzy chętnie brali czynny udział warsztatach i fotografowali swoje pociechy w rozmaitych przebraniach.  Szczególne zaciekawienie wzbudził konkurs „Wiedzy o muzeum” w którym należało odpowiedzieć na pytania dot. eksponatów umieszczonych na naszych ekspozycjach. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców nagród książkowych oraz darmowych wejść na wieżę ratuszową.

Zachęceni wysoką frekwencją już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję podczas której nasze oddziały zaproponują równie ciekawą ofertę a nocny Tarnów i Dębno znowu będą tętnić życiem.