Otwarcie wystawy pt. Etnowariacje w Babcinej izbie w Muzeum Etnograficznym –oddziale Muzeum Okręgowego Tarnowie

Wystawa przedstawiająca tradycyjne, wiejskie wnętrze z przełomu XIX/XX wieku regionu tarnowskiego na tle którego prezentowane będą obrzędy doroczne, rodzinne, ginące rzemiosła, stroje ludowe. Prowadzone będą również tematyczne lekcje muzealne, warsztaty plastyczne, spotkania z twórcami ludowymi.

Ekspozycja utworzona ze zbiorów własnych muzeum, prezentuje typową chałupę jednoizbową z podziałem na sień, izbę i komorę. Wyposażone w tradycyjne meble,  naczynia, przyrządy i elementy estetyczne.

Wernisaż: 13 czerwca godz. 18.00,  Muzeum Etnograficzne – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, ul. Krakowska 10

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Wystawa trwać będzie do końca grudnia 2016 r.