Świętojańska Noc Muzealna na Zamku w Dębnie. Otwarcie wystawy: Dębno, cztery pory roku

Zapraszamy na Zamek do Dębna na obchody „Nocy Świętojańskiej” – 19-go czerwca br. godz. 17.00

W programie imprezy zaplanowano: 
1. Otwarcie wystawy „Dębno – Cztery pory Roku”.
Wystawa malarstwa prezentująca ponad 20 ujęć zamku w Dębnie wykonanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat w różnych technikach malarskich. 
Autorką wystawy jest Alina Zachariasz – Kuciakowska, która urodziła się w Gorlicach. Tam też mieszka, pracuje i tworzy. Wcześniej ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, a także podyplomowe studia z wiedzy o kulturze. Jest autorką ponad 20 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych m.in. w; Międzynarodowym Triennale Sztuki Przeciw Wojnie w Lublinie, Kerst In Oost Europa w Holandii, Quadrienale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie,  Triennale Plastyki – Sacrum w Częstochowie, Triennale Autoportretu w Radomiu, Międzynarodowej Wystawie Małej Formy w Pizie, Międzynarodowym Biennale Małej Formy w Ankarze. 
Wystawa trwać będzie do 1.08.2016 r.

2. Koncert na lutni – „Muzyka Dworów Europejskich” w wykonaniu Daniela Dwornika. 
Daniel Dwornik - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Tarnowie, jako stypendysta programu ERAZMUS przebywał na studiach w Portugalii, studiował również na Uniwersytecie Rzeszowskim, w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach, a także na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest gitarzystą, nauczycielem, logopedą. Koncertował w kraju i za granicą (Niemcy, Portugalia, Włochy, Węgry). Uczestniczył w koncertach charytatywnych na rzecz fundacji Via Spei w Tarnowie. Obecnie uczy gry na  gitarze w Szkole Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. 

3. „Hej Sokoły…” - opowieści o polskim sokolnictwie snuł będzie Stanisław Piotrowicz. 
Stanisław Piotrowicz - znany w Bochni popularyzator wiedzy myśliwskiej, autor licznych artykułów publikowanych na łamach „Łowca Polskiego”,  „Braci Łowieckiej” i lokalnej „Kroniki Bocheńskiej”. Myślistwo to jego wielka pasja. Zgromadził na ten temat wielki księgozbiór i potrafi o nim ciekawie opowiadać. Jest też zapalonym myśliwym, należy do Koła Łowieckiego  „Żubr” w Niepołomicach . Jest aktywnym członkiem Związku Kynologicznego w Polsce Oddział Kraków, prowadzi hodowlę psów myśliwskich „Bocheńskie Hultaje”.

4. Artystyczne prezentacje kostiumów w aranżacji Krystyny Gurgul.

5. Spektakl „Sen Nocy Letniej” wg W. Szekspira i Juliusza Słowackiego, w wykonaniu aktorów tarnowskiego Teatru „OdMowy” , w reżyserii Andrzeja Prokopa.
Tarnowski Teatr „OdMowy”, współpracuje z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, tworzą go licealiści ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „Europa-Polska”. Laureat wielu nagród podczas XIII Ogólnopolskiego festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu.

Ponadto na zamkowym dziedzińcu trwać będą warsztaty wicia wianków, które tradycyjnie poprowadzi Katarzyna Pacewicz – Pyrek, florystyka i właścicielka Salonu Kwiatowego „Bazzar” w Brzesku. Odbędzie się  też konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.