DĘBNO 2016 - wystawa poplenerowa

19 maja w Dębińskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Dębno – 2016” poprzedzony koncertem gitarowym w wykonaniu Daniela Dwornika –nauczyciela muzyki w szkole Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. Na wystawie zostało zaprezentowanych 65 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych podczas trwającego przez trzy  dni IX Integracyjnego Pleneru Malarskiego.

Tegorocznemu Plenerowi towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, która sprawiła, że prace też były słoneczne, jasne i barwne. Po zakończeniu Pleneru prace oceniała komisja jury aż w czterech kategoriach:
I KATEGORIA – Warsztaty Terapii Zajęciowej
II KATEGORIA – Liceum Plastyczne
III KATEGORIA – Szkoły Gimnazjalne
IV KATEGORIA – Szkoły Podstawowe

Komisja jury w składzie:
1. Krystyna Gurgul – Kierownik Muzeum zamek w Dębnie
2. Włodzimierz Gurgul – Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi
3. Katarzyna Lasko – plastyk, dokumentalista, Muzeum Etnograficzne w Tarnowie
4. Janusz Tarchała – plastyk, Muzeum Etnograficzne w Tarnowie
5. Andrzej Prokop – plastyk, Muzeum zamek w Dębnie
6. Jolanta Januś-Koczwara – historyk sztuki, Muzeum Zamek w Dębnie
przyznała szereg nagród ex aequo oraz liczne wyróżnienia.

Nagrody dla uczestników Pleneru ufundowało Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Wójt Gminy Dębno.

Plener malarski od samego początku obejmuje honorowym patronatem Starosta Brzeski.

W tegorocznym wernisażu uczestniczył obecny Starosta Brzeski – p. Andrzej Potępa, który w ciepłych słowach zwrócił się do wszystkich uczestników Pleneru i złożył im serdeczne gratulacje zachęcając równocześnie do udziału w kolejnych plenerach. Zwrócił się także do organizatorów Pleneru, którym podziękował za podjęcie takiej niezwykłej inicjatywy, jaką jest plener integrujący młodych z różnych środowisk i w różnych grupach wiekowych.
Na wernisaż do Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi przybył także: Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie – Andrzej Szpunar, przedstawicielka Urzędu Gminy w Dębnie – p. Justyna Wójtowicz-Woda, Kierownik Muzeum Zamek w Dębnie –p. Krystyna Gurgul oraz gospodarz DCK – Kierownik Włodzimierz Gurgul.
Po zakończonym wernisażu wszyscy udali się do suto zastawionych stołów przy których jeszcze długo słychać było śmiech i radosne rozmowy.