Projekt QUESTING - Stowarzyszenie PAŁAC zaprasza do udziału w szkoleniu animatorów kultury i edukatorów

Stowarzyszenie „PAŁAC” zaprasza do udziału w szkoleniu animatorów kultury i edukatorów, którzy z wraz  młodzieżą interesują się tematyką opartą na lokalnym dziedzictwie, w ramach realizacji  projektu „Questing”, który  jest  współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.
Prezydent Miasta Tarnowa objął Honorowym Patronatem to wydarzenie.

W ramach przedsięwzięcia zostanie przeprowadzony warsztat opracowania i wdrożenia Questu, który jest terenową metodą zaznajomienia się z autentycznym dziedzictwem historycznym, kulturowym i jego wpływem na współczesnych mieszkańców miasta.  Szkolenie z Questingu odbędzie się w terminie 8-9 czerwca 2016 w budynku Pałacu Młodzieży, który wraz z Muzeum Okręgowym w Tarnowie jest partnerem zadania. W ramach szkolenia będzie można poznać metody i narzędzia budujące Quest i wyjaśnić co kryje zagadkowego jego nazwa i formuła.
Współpracując ze specjalistką w tym zakresie oraz historykiem określone zostaną: obszar tematyczny, zasięg, inwentaryzacja zasobów - katalog zabytków, ciekawostek, historii miejsc i osób oraz szczególnych cech dziedzictwa kulturowego Starówki i Tarnowa. Efektem wspólnej pracy będzie warsztat i opracowanie pierwszej wersji tarnowskiego Questu.
Kolejne etapy wdrożenia pomysłu to upowszechnienie informacji o aplikacjach, za pomocą których można będzie zapoznać się z pierwszym tarnowskim Questem, na stronie www.tarquest.pl oraz na stronach Oferenta, Partnerów i Partnerów społecznych.
Efektem końcowym będzie druk questów, które będą dostępne premierowo dla mieszkańców i Gości podczas Tygodnia Misyjnego w Tarnowie, również w wersji angielskiej. Dystrybucją questów zajmą się wolontariusze stowarzyszenia oraz instytucje współpracujące.

Zainteresowanych szkoleniem prosimy o kontakt mailowy z koordynatorką projektu Katarzyną Sypek, k.sypek@pm.tarnow.pl

Questing - logo