BRUNO SCHULZ 1892-1942 - zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego

W ramach Dni Pamięci Żydów Galicyjskich Galicjaner Sztetl odbyła się projekcja filmu dokumentalnego: „BRUNO SCHULZ 1892-1942” – reżyseria Adam Sikora, scenariusz Agata Tuszyńska, zdjęcia Tomasz Woźniczka, dźwięk Maciej Kaliński, producent Agnieszka TraczewskaKoprodukcja: Studio Largo/TVP/PISF/Silesia Film/NINA
Czas trwania projekcji: 57’

Projekcja odbyła się 11 czerwca (sobota) o godz. 19.00 –  w siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Rynek 3

Bruno Schulz jest dziś jednym z najbardziej znanych na świecie i inspirujących polskich twórców, czytanym i budzącym fascynację od Stanów Zjednoczonych, poprzez Europę, aż do Japonii. Rodzinny Drohobycz, galicyjską prowincję, będącą najważniejszym źródłem jego twórczości, podniósł do rangi ziemi obiecanej. Gleby dusz niespokojnych, podróżujących ku własnej prawdzie...
Magię jego prozy i twórczości plastycznej ukazuje film dokumentalny, będący nie tylko rekonstrukcją życia pisarza, ale przede wszystkim dziełem kreacyjnym, które prowadzi nas śladami tajemnic, rękopisów, rysunków i kobiet Schulza. Wspomnienia świadków łączy z obrazami z schulzowskiego pogranicza jawy i snu, jego obsesyjnej mitologii. W pracy nad tym filmem spotyka się bowiem dokumentalna dociekliwość biografki Agaty Tuszyńskiej z wizualnym wizjonerstwem reżysera – Adama Sikory oraz artystyczną maestrią animatora Marcina Podola.

FOTOGALERIA FILMU