Projekt QUESTING - informacje

Tarnowskie Stowarzyszenie „PAŁAC” wspólnie z Muzeum Okręgowym i Pałacem Młodzieży realizuje zadania publiczne pod nazwą QUESTING.
Questing jest sposobem prezentacji dziedzictwa kulturowego i historycznego. Polega na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi przemierza się  trasę rozwiązując zagadki ukryte w wierszowanych wskazówkach i na ilustracjach.

Nad przedsięwzięciem Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

Celem głównym realizacji zadania jest zaoferowanie nowej formuły zdobywania wiedzy  kulturalnej i historycznej czyli edukacja oraz promocja i rozwój turystyki związanej z dziedzictwem Tarnowa.
Quest zostanie udostępniony w formie karty wyprawy (ulotki) i wydrukowany w 5 tys. egzemplarzy.
Dotychczas w ramach projektu odbyło się szkolenie w formie pilotażu. Uczestnikami szkolenia byli nauczyciele, animatorzy kultury i przedstawiciele instytucji kultury oraz młodzież tarnowskich szkół. Szkolenie i spacery badawcze, w których wzięli udział są pierwszym etapem opracowania pierwszego tarnowskiego questu, który powstaje zgodnie z założeniami jako praca ze społecznością lokalną. Zdobycie umiejętności opracowania i wdrożenia questu w Tarnowie w formule pilotażu pozwoli uczestnikom zadania na tworzenie kolejnych questów, których tematyka jest nieograniczona.

Questing - logo