Wystawa poświęcona zabytkom i bogatemu dziedzictwu kulturowemu Bardejova

Dnia 1 lipca na dziedzińcu Muzeum zamek w Dębnie otwarta została  gościnna wystawa poświęcona zabytkom i bogatemu dziedzictwu kulturowemu Bardejova.  
Wystawa została przygotowana przez Urząd Miasta Bardejov, Muzeum Szariszskie w Bardejovie oraz Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie i Instytut Słowacki w Warszawie. Do współpracy w zorganizowaniu wystawy i zaprezentowaniu jej na terenie naszego kraju zaproszone zostało m. in. Muzeum Zamojskie w Zamościu, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie. 

Na wystawie planszowej prezentowane są znakomite zabytki architektury i rzemiosła cechowego średniowiecznego Bardejova, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo wystawę planszową wzbogacają makiety urokliwych kościółków i cerkiewek z okolic Bardejova.

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie – Andrzej Szpunar oraz kierownik Muzeum-zamek w Dębnie – Krystyna Gurgul podczas otwarcia wystawy powitali przybyłych gości, wśród których byli m. In. Dyrektor Muzeum w Bardejovie – Frantisek Gutek, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Bardejove – Marcel Tribus, także wicekonsul Republiki Słowackiej w Polsce, oraz gospodarz Gminy Dębno – Wójt Wiesław Kozłowski. Po krótkich przemówieniach, powitaniach i zaproszeniu do obejrzenia wystawy wystąpiła młodzież ze szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach. 

Wystawę można oglądać na zamkowym dziedzińcu do września br.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.