Cyganka Aza w Tarnowie

Tarnowskie Towarzystwo Kulturalne oraz Muzeum Okręgowe w Tarnowie zapraszają na niezwykły spektakl będący połączeniem projekcji filmu „Cyganka Aza” z 1926 roku oraz koncertu w wykonaniu muzyków pod kierunkiem Waldemara Rychłego.

Film został stworzony w Poznaniu, dziewięćdziesiąt lat temu na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego „Chata za wsią”, muzyka zaś przygotowana do filmu oparta jest na motywach cygańskich oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga.
Środa zatem przyniesie spotkanie z folkowymi brzmieniami, łączącymi różne tradycje muzyki europejskiej z jazzową improwizacją i energią akustycznego rockowego grania.

Za opracowanie muzyki odpowiedzialny jest Waldemar Rychły, członek w niektórych kręgach kultowego „Kwartetu Jorgi”, sam też będzie obecny w Tarnowie grając na gitarze oraz dzwonkach.

Koncert odbędzie się w najbliższą środę, 27 lipca w tarnowskim Muzeum Etnograficznym, na terenie stałej, plenerowej wystawy wozów taborowych. Planowany początek o godzinie 20, po spotkaniu z podróżniczką Anną Knapik, które odbędzie się u Aspirantów przy Rynku 15.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z podróżami, tymi rzeczywistymi oraz podróżami w poszukiwaniu dawnych, tradycyjnych brzmień.

W przypadku niekorzystnej aury, która niestety jest przewidywana, o miejscu koncertu „pod dachem” będziemy informować na bieżąco.