Letnie spotkania przy winie w Zamku w Dębnie

7 sierpnia 2016 r. w Muzeum Zamek w Dębnie po raz kolejny zorganizowana została cykliczna impreza „Letnie Spotkania przy Winie”, która zgromadziła imponującą liczbę uczestników, około 300 osób.
Sala Koncertowa zamku była wypełniona po brzegi, sąsiadująca z nią Sień Myśliwska oraz klatka schodowa również były szczelnie zatłoczone przez pozostałych uczestników, którzy stojąc przez ponad godzinę wsłuchiwali się w przepiękny, liryczny śpiew młodej sopranistki Marzeny Michalczyk. Z wielką swobodą i we własnej aranżacji śpiewała niełatwe utwory z repertuary Anny German. Na fortepianie akompaniował jej Marcin Kurcz – młody, ale bardzo doświadczony pianista i aranżer, znany już stałym bywalcom naszych zamkowych koncertów. Wybierając taki repertuar organizatorzy „Letnich Spotkań przy Winie” chcieli w ten sposób przypomnieć osobę przedwcześnie zmarłej artystki Anny German i uczcić przypadającą w tym roku 80. rocznicę jej urodzin (urodzona 14 lutego 1936 r. w Urgenczu, w Uzbeckim SRR), oraz 34 rocznicę śmierci (zmarła 25 sierpnia 1982 r.).

Zapewne repertuar koncertu jak również przewidziany później wernisaż wystawy „Wertykalne potyczki solo i w duecie”, której autorem jest Adam Janiec przyciągnęły tak wielu uczestników.

Wystawę otwierała Krystyna Gurgul – kierownik Muzeum Zamek w Dębnie, oraz autor wystawianych prac – Adam Janiec. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu przez samego autora tego nieco intrygującego tytułu wystawy, wszyscy zostali zaproszeni do ogromnego i po staropolsku zastawionego stołu ustawionego na zamkowym dziedzińcu. Organizatorzy przygotowali różne smakołyki, a przede wszystkim do degustacji wyborne wina, wszak były to „Letnie Spotkania przy Winie”, którym towarzyszyła piękna, letnia pogoda i doskonała atmosfera do późnych godzin wieczornych.

„Letnie Spotkania przy Winie” zorganizowano dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku i Gminy Dębno, oraz przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.