Z okazji 96 rocznicy Cudu nad Wisłą zapraszamy do Wierzchosławic na spotkanie z dr Janem Hebdą

"Z Sołtysem i Wójtem przez Wieki” - to najnowsza pozycja wydawnicza historyka wsi dr Jana Hebdy. Autor opracowania, adresując go do świata sołecko-wójtowskiego i ogółu zainteresowanych problemami wsi i chłopów na przestrzeni wieków, barwnie i w atrakcyjnej językowo formie, prezentuje frapujące niekiedy spojrzenie na dzieje wsi przez pryzmat sołtysów i wójtów. Książka obejmuje okres od powstania państwa polskiego do czasów najnowszych.

Spotkanie z autorem i prezentacja tej niezwykle cennej pozycji odbędzie w trakcie tradycyjnego już pikniku historycznego z okazji 96 rocznicy „Cudu nad Wisłą”, w dniu 15 sierpnia 2016 roku w Wierzchosławicach - stary dom rodzinny W. Witosa (Dwudniaki) Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na godzinę 15:00. W programie ponadto Zwiedzanie domu rodzinnego Wincentego Witosa po generalnym remoncie, oraz piknik na Dwudniakach.

Organizatorami wydarzenia są:
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Muzeum Okręgowe w Tarnowie- Oddział Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.