Chleb Ziemi Tarnowskiej – 11 września 2016, Muzeum Etnograficzne

W związku z zakończeniem żniw zapraszamy do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie na  imprezę zatytułowaną „Chleb Ziemi Tarnowskiej”.
Tak jak dawniej każdy gospodarz chciał ugościć żniwiarzy po pracy, tak i w tym przypadku Muzeum otwiera swoje podwoje i zaprasza do wspólnego świętowania.
Na placu przed muzeum będzie można poznać najstarsze sposoby mielenia ziarna a także samemu spróbować wymłócić zboże przy pomocy cepów. Oprócz tego każdy będzie mógł zasmakować różnych gatunków chleba, placków i innych regionalnych wypieków, posłuchać ludowej muzyki czy podziwiać piękne dożynkowe wieńce. A wystawa w murach muzeum „W babcinej izbie” będzie znakomitym uzupełnieniem wiedzy o dawnym życiu na wsi.
W programie zaplanowano: wypiek podpłomyków, które przygotują Panie z Domu Pomocy Społecznej z ul. Czarna Droga, występy kapeli z Zalasowej oraz Grupy Śpiewaczej „Zza Lasu”, promocję potraw regionalnych zespołu Zalasowanie oraz Stowarzyszenia „Pełna Chata” ze Szczepanowic, wyroby rękodzieła ludowego (Koło Rękodzieła Artystycznego z Zalasowej), degustację i sprzedaż chleba siedliszowskiego (KGW „U Tatara” z Siedliszowic – zarejestrowany na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), zwiedzanie wystawy, mielenie zboża w żarnach, młócenie cepami i wiele innych atrakcji.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie
Data, godzina: 11 września 2016 r., godz. 13.00 – 16.00
Organizator: Muzeum Okręgowe w Tarnowie – instytucja kultury Województwa Małopolskiego

Chleb Ziemi Tarnowskiej Chleb Ziemi Tarnowskiej - logo