Kameralne Spotkania Muzealne – 11 września 2016, Zamek w Dębnie

Kameralne Spotkania Muzealne to nowy cykl, który ma promować twórczość młodych artystów i integrować ich w kameralnym gronie. A odbywać się one będą w pięknych wnętrzach zamku w Dębnie. Gośćmi najbliższego spotkania będą poeci. Całość wzbogaci swoim śpiewem animatorka różnych kulturalnych przedsięwzięć – Bernadetta Wojtasińska.
Pierwszym Kameralnym Spotkaniom Muzealnym towarzyszyć będzie wystawa fotografii pt. „Przemijanie”, której autorem jest Zbigniew Ważydrąg. Wystawa prezentowana będzie w zamkowej „Galerii We Wnęce”.

Zbigniew Ważydrąg - rocznik 1952, urodził się w Borku pod Bochnią. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziałach rzeźby, konserwacji i malarstwa. Działalność artystyczna w zakresie: rzeźby, rysunku, fotografii, kolaży i instalacji. Pisze także wiersze. W 2004 roku wydano w Brzesku jego tomik poezji “Jesteś blisko”.  Posiada w dorobku artystycznym ponad dwadzieścia pięć wystaw indywidualnych. Większość z nich na terenie Krakowa. W 1990 przebywał w Paryżu, gdzie wystawiał swoje obrazy w galerii "Chablin".  W 1994 roku wystawiał swoje gwasze wraz z instalacją w Instytucie Polskim w Sztokholmie. W latach dziewięćdziesiątych odbył trzy podróże do Izraela, które owocują do dziś obrazami z cyklów "Golgota" i "Jerozolima". Obecnie artysta mieszka i tworzy w Jasieniu.

Miejsce: Zamek w Dębnie – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie
Data, godzina: 11 września 2016 r., godz. 17.00
Wystawa czasowa, czynna do: 11.10.2016
Kurator wystawy: Krystyna Gurgul