Miłość na śmierć nie umiera… - koncert muzyki klastycznej w Zamku w Dębnie

W niedzielę 25 września 2016 r., Muzeum Okręgowe – Odział Zamek w Dębnie będzie miejscem wyjątkowego koncertu muzyki klasycznej, połączonego z recytacją wierszy ks. Jana Twardowskiego.
Będzie można też zobaczyć zdjęcia i pamiątki poety, pochodzące z prywatnych zbiorów Zbigniewa Ważydrąga – artysty z Jasienia, który był bliskim znajomym poety.

Przed publicznością wystąpi zespół „Mozarteum” w składzie: Bogumiła Gizbert –Studnicka (klawesyn), Magda Miziołek (sopran), Andrzej Górniak (tenor).
W programie usłyszymy miedzy innymi utwory Bacha, Mozarta, Pergolesiego, Paisiello i inne. Koncert jest częścią cyklu „Bogumiła Gizbert - Studnicka zaprasza na koncert”, projektu, który artystka – wybitna klawesynistka, profesor akademii Muzycznej w Krakowie i dyrektor artystyczny wielu festiwali muzyki dawnej w Polsce i za granicą, realizuje z powodzeniem od lat w znanych małopolskich ośrodkach kultury, muzeach, kościołach.

Cykl tych koncertów jest finansowany ze środków Województwa Małopolskiego. Połączenie poezji, fotografii oraz muzyki klasycznej, którego będziemy świadkami w dębińskim zamku, jest wynikiem realizacji przez Fundację Timszel projektu „Przestrzenie kultury 2016”, współfinansowanego ze środków Powiatu Brzeskiego i Gminy Dębno.

Początek wydarzenia o godzinie 17:00, wstęp wolny.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.