Otwarcie wystawy malarstwa i ceramiki M w M – Molski w Muzeum (w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej) - 21.10.2016

21 października 2016 r. siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie otwarto wystawę pt.: „M w M -Molski w Muzeum”. Jest to kolejna odsłona twórczości Eugeniusza Molskiego.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

Ekspozycja znacznie różni się od wystaw realizowanych  do tej pory w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Umieszczono na niej prace, które w większości są własnością Muzeum Okręgowego w Tarnowie i pochodzą głównie z lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Był to pomysł artysty, aby przypomnieć  Jego starsze prace, dziś już na pewno zapomniane i połączyć je z pracami nowymi, wykonanymi w ostatnich latach. Dzięki temu powstała wystawa o charakterze retrospektywnym, będąca znakomitym przeglądem twórczości artysty.

Eugeniusz Molski (urodzony w 1942 r. w Bagienicach), jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom w dziedzinie malarstwa i ceramiki otrzymał w 1969 r. i rozpoczął  pracę w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W 2006 r. przeszedł na emeryturę. Uprawia malarstwo, malarstwo ścienne, ceramikę, rzeźbę. W roku 2008 otrzymał tytuł  Honorowego Ambasadora Ziemi Wiśnickiej. Brał udział w ponad 200 wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.

Miejsce: Siedziba MOT – Rynek 3
Wernisaż 21 października godz. 18.00
Wystawa czasowa, czynna do 20.11.2016
Kurator wystawy: Bożena Szczupak