Tarnowskie Muzeum i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisały porozumienie o współpracy

Z końcem września 2016 r. tarnowskie Muzeum i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisały porozumienie o współpracy.

Kontrakt ten jest konsekwencją pewnego pomysłu który powstał przed Światowymi Dniami Młodzieży. Otóż Pani mgr Małgorzata Pociecha Zastępca Kierownika Zakładu Filologii Romańskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie wraz z Przewodniczącym Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wojciechem Drabczyńskim zwrócili się do Muzeum z zapytaniem czy nie będzie potrzebna pomoc studentów uczących się różnych języków do obsługi spodziewanej dużej liczby młodzieży z całego świata. 

Oczywiście Muzeum taka pomoc była potrzebna i przy wielkiej życzliwości władz Instytutu Humanistyki PWSZ uruchomiliśmy całą operację. Studenci zapoznali się z oddziałami Muzeum ze specyfiką słownictwa dotyczącego historii i zabytków pokazywanych  w Muzeum, Efekty były znakomite, studenci uczyli się i pomagali koleżankom  i kolegom z różnych części świata. 

Wraz z kierownictwem Instytutu  Humanistyki PWSZ: dr Joanną Gracą, mgr Renatą Kozioł i dr Małgorzatą Kołpą - postanowiliśmy kontynuować tą współpracę nadal udostępniając nasze przestrzenie dla studentów w ramach ich praktyk. 

Niewątpliwie zaangażowanie PWSZ w działalność Muzeum będzie bardzo pomocne przy obsłudze i należytym informowaniu naszych zwiedzających.
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.