60 lat Rewolucji Węgierskiej w Budapeszcie i powstanie Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier – konferencja w tarnowskim Ratuszu

15 października 2016 roku w tarnowskim Ratuszu odbyła się konferencja poświęcona 60 rocznicy Rewolucji Węgierskiej 1956 roku i 60 rocznicy istnienia Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier.

Referaty wygłosili:
Dr János Tischler - Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie - „Węgierska rewolucja 1956”
Akos Engelmayer - były Ambasador Węgier w Polsce -„Wspomnienie z walczącego Budapesztu”
Dr hab. Janusz Mierzwa - Zakład Historii Polski Najnowszej, Instytut Historii, Uniwersytetu Jagiellońskiego  - „Polski październik 1956”
Andrzej Szpunar - Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie – „Tarnowskie Towarzystwo Przyjaciół Węgier 60 lat działalności”

W spotkaniu wzięli udział min. Konsul Generalny Węgier w Krakowie dr Adrienne Körmendy, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

Na zakończenie spotkania gościom wręczono pamiątkową plakietę.

Z tematyką konferencji związana jest eksponowana na tarnowskim Rynku wystawa: "1956 Polska-Węgry. Historia i pamięć" (Rynek)
TTPW