Lekcje dla dzieci w ramach wystawy SZACHY ŚWIATA

Serdecznie zapraszamy dzieci na lekcje muzealne towarzyszące wystawie Szachy świata z kolekcji Magdaleny Proć-Czochra i Andrzeja Czochra.
Na ekspozycji będą podziwiać szachy przywiezione z wielu stron świata i wykonane z różnych materiałów. Zbiór ten liczący ponad 800 eksponatów w tym 230 kompletów szachów został w 2012 roku wpisany do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości jako unikatowy i największy w Polsce. Część tej kolekcji będzie prezentowana w Muzeum Okręgowym w Tarnowie.

Podczas oprowadzania dzieci zapoznają się z historią powstania tej gry, dowiedzą się kto z pasją grywał w szachy oraz wiele innych ciekawostek szachowych. Oglądną prezentację multimedialną na temat szachów i zapoznają się z zasadami gry w szachy. Swoją wiedzę utrwalą wypełniając krzyżówkę. A dla najmłodszych przygotowaliśmy szachowe zgadywanki i kolorowanki.

Czas trwania lekcji z oprowadzaniem: 45 min.
Koszt: 6 zł – dziecko
Zapisy: tel. 14 6212149 (Manuela Stadnicka-Hoffman)
Muzeum Okręgowe w Tarnowie Siedziba - Rynek 3, 33-100 Tarnów

Szachy Świata