Zachowanie dawnych rzemiosł i zawodów w krajach Grupy Wyszehradzkiej - konferencja naukowa inaugurująca działalność Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Tarnowie - zapowiedź

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Tarnowie inauguruje swoją działalność biorąc udział w międzynarodowym projekcie propagującym zachowanie dawnych rzemiosł i zawodów. Z inicjatywy lidera projektu Fugedi Marta Folk Art Association (Węgry) zrealizowana zostanie konferencja naukowa pn „Zachowanie dawnych rzemiosł i zawodów w krajach Grupy Wyszehradzkiej - konferencja naukowa inaugurująca działalność Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Tarnowie”.
Projekt otrzymał wsparcie finansowe z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego w ramach małych grantów. Partnerami przedsięwzięcia są: wspomniany wcześniej węgierski lider -  Fügedi Márta Népművészeti Egyesület- Fugedi Marta Folk Art Association oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Tarnowie ( Polska), Handcraft Association of the Gemer (Słowacja), Soubor lidových písní a tanců Hlubina Ostrava (Czechy).

Zapraszamy 7 listopada 2016 r. (poniedziałek) do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska 10 o godz. 14.00. Przedstawione zostaną założenia, cele i rezultaty projektu, a także ciekawe wykłady naukowe wygłoszą; Maria Danuta Cetera -Tradycyjne rzemiosło ludowe w Małopolsce, Patrycja Hajek - Dawne profesje romskie jako relikty przeszłości, Urszula Gieroń - Rzemiosło i sztuka użytkowa Powiśla Dąbrowskiego.

Natomiast 8 listopada o godz. 9.00 odbędzie się wyjazd studyjny specjalistów do Zalipia, gdzie spotkają się z malarkami ludowymi i rzemieślnikami.

Projekt jest nie tylko inauguracją działalności Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Tarnowie, ale również wstępem do szerszych działań na polu współpracy z Krajami Wyszehradzkimi.

Zachowanie dawnych rzemiosł i zawodów w krajach Grupy Wyszehradzkiej

IVF