Zimowe Spotkania przy Piwie - relacja

W wyjątkowo pogodne popołudnie listopadowej niedzieli odbyło  się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu SPOTKAŃ PRZY NAPOJACH.

Zimowym spotkaniom towarzyszyła szklanka grzanego piwa, którego sponsorem był Browar Okocim z Brzeska.

Licznie przybyli goście mieli przyjemność wysłuchania wyjątkowego koncertu muzyków związanych zawodowo z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach. Na repertuar koncertu złożyły się najsłynniejsze piosenki z lat 50, 60 i 70-tych, a wśród nich utwory śpiewane przez Annę German, koncert bowiem miał przypominać o 80–tej rocznicy urodzin przedwcześnie zmarłej gwiazdy polskiej estrady.

Niewątpliwą atrakcją Zimowych Spotkań przy Piwie była prezentacja sporej kolekcji kufli (107 sztuk) Andrzeja Płanety z Sufczyna, który opowiedział o swojej pasji i wciąż rozrastającej się kolekcji.
W zbiorach kolekcjonera m. in. znajdują się bardzo interesujące kufle z przełomu XIX i XX wieku a na szczególną uwagę zasługują kufle rezerwistów niemieckich z przed I wojny światowej, są również cenne repliki kufli z Oktoberfest. Tą wspaniałą kolekcję będzie można oglądać w Muzeum Zamek w Dębnie do końca bieżącego roku.