Świąteczne dekoracje Babuni - wystawa pokonkursowa w Zamku w Dębnie

W oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie - Zamek w Dębnie 6 grudnia, a więc w dzień św. Mikołaja odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Międzypowiatowego Konkursu, którego tematem w tym roku były „Świąteczne dekoracje Babuni”.
Do konkursu zgłoszono 238 prac ze szkół i placówek oświatowych trzech powiatów: dąbrowskiego, tarnowskiego i brzeskiego, a także z województwa podkarpackiego.
Wśród nadesłanych prac nie zabrakło różnorodnych form, począwszy od najstarszych: podłaźniczek, pająków, szopek, choinkowych łańcuchów, stroików stołowych, ozdobnych bombek, które zachwycają różnorodnością formy i precyzją wykonania.

Wernisaż uświetnił występ dzieci ze Szkoły Muzycznej w Domosławicach – filia w Porąbce Uszewskiej.

Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: ks. Prałat Tadeusz Bukowski – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz Duszpasterz  Środowisk Twórczych z Tarnowa, Starosta Brzeski Ryszard Ożóg, przedstawiciel Rady Gminy Józef Ciuruś  - jednocześnie jeden z wielu sponsorów nagród, oraz Dyrektorzy Muzeum Okręgowego w Tarnowie: Andrzej Szpunar i Janusz Kozioł.

Nagrody ufundowali organizatorzy Konkursu: Dębińskie Centrum Kultury, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Samorządowe Centrum Edukacyjne w Tarnowie, oraz sklepy: „Delikatesy Centrum”, „Groszek”, „Lewiatan” i Restauracja „Mamma Mia”.

Dzięki tak licznym sponsorom mogliśmy nagrodzić grupę 35 dzieci.

Czas trwania wystawy: od 6.12.2016 do 28.02.2017 r.