I W TARNOWIE FRUWAŁY MARYNARY - czyli od big beatu do rapu - wystawa już otwarta

Kto pamięta, że wiosną 1967 roku podczas legendarnego koncertu grupy Rolling Stones w Sali Kongresowej, jako support wystąpił tercet sióstr Śmietanówien z Tarnowa, wówczas znanych i niezwykle popularnych w Polsce?

Kto wie, że Tomasz Zeliszewski - perkusista czołowej polskiej grupy „Budka Suflera”, która na przestrzeni czterech dziesięcioleci działalności wylansowała dziesiątki przebojów, wywodzi się z naszego miasta i tutaj rozpoczynał swoją muzyczną karierę?

Oraz, że Tarnów był miejscem pamiętnych koncertów ówczesnych gwiazd międzynarodowego formatu?

Wystawa  „I w Tarnowie fruwały marynary - czyli od big beatu do  rapu" - ma przypomnieć wykonawców, wydarzenia, kluby czyli generalnie muzyczny klimat  czasów PRL w mieście.

Otwarcie wystawy odbyło się 20 stycznia 2017 o godz. 18.00.
Wystawa jest czynna w Siedzibie Muzeum - Rynek 3 w Tarnowie.

FOTOGALERIA WERNISAŻU

I w Tarnowie fruwały marynary