Kolorowe święta z Zofią Stryjeńską – zapraszamy na warsztaty wielkanocne

Serdecznie zapraszamy na warsztaty wielkanocne, które będą się odbywać na wystawie malarstwa Zofii Stryjeńskiej (Galeria Panorama na Dworcu PKP).

Wybitna polska artystka - Zofia Stryjeńska - w swej twórczości często podejmowała tematykę związaną z obrzędami ludowymi. Tworząc sztukę osadzoną tematycznie w tradycyjnej kulturze polskiej dążyła jednocześnie do wypracowania nowoczesnej formy przekazu.

W trakcie zajęć uczestnicy zostaną zapoznani z najbardziej charakterystycznymi cechami twórczości Zofii Stryjeńskiej; jej żywą paletą barw, rytmiczną linią i geometryczną uproszczoną formą (krótka prelekcja dostosowana do wieku uczestników).
Następnie uczestnicy według własnych pomysłów udekorują dużą, witrażową formę jajka, wzorowaną na motywach ludowych zaczerpniętych z obrazów Zofii Stryjeńskiej. Wykonane jajko, które uczestnicy zabiorą ze sobą, może być samodzielnym świątecznym witrażem lub kartką z życzeniami.

Warsztaty przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych.

Równocześnie zapraszamy na warsztaty wielkanocne dla młodszych i starszych dzieci, podczas których będziemy wykonywać ozdobne jajka wielkanocne metodą papierowej wikliny i ozdabiać je według własnego pomysłu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do galerii ”Panorama” na Dworcu PKP w Tarnowie, gdzie prezentowana jest wystawa prac Zofii Stryjeńskiej. Wystawa czynna od 13.02.17 do 09.04.2017 r.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy telefonicznie w Siedzibie MOT – Rynek 3,  tel. 14 621 21 49, cena 6zł/osoby.