Wio koniku, wio! – zajęcia edukacyjno-plastyczne

„Znamy się jak łyse konie”,  „Koń by się uśmiał”,  „Zrobić kogoś w konia”, to tylko kilka powszechnie znanych i często używanych powiedzonek z koniem w roli głównej.
Konie odegrały tak znaczną rolę w historii europejskiego człowieka, że naturalnie przeniknęły do naszego ojczystego języka pozostawiając po sobie trwały ślad w postaci przysłów, zwrotów i powiedzeń.

Powiedzonka te, to tylko droga którą wprowadzimy naszych uczestników w naszą ciekawą lekcję muzealną dotyczącą konia w historii i sztuce polskiej.

Na bazie posiadanych eksponatów opowiemy o ważnej roli jaką odegrały konie w naszej historii i sztuce, i jak zapisały się w świadomości Polaków. Zobaczymy wspaniale zdobione siodła paradne, części rzędów końskich a na części warsztatowej tego spotkania wykonamy własnego konika i ozdobimy jego siodło „drogimi kamieniami” tak jak za czasów dawnej szlacheckiej Rzeczypospolitej.

Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: tarnowski Ratusz
Czas trwania spotkania:  1h-1,5h.
Cena: 6 zł od uczestnika
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat