Koncert w Szlacheckim Dworze: Lidia Chmielewska, Edyta Piwowarczyk, Olga Osmolińska (Dwór w Dołędze, 22 kwietnia godz. 18.00)

Dwór w Dołędze – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, podobnie jak w poprzednim roku zaprasza na cykl Koncertów w Szlacheckim Dworze.
Urokliwe wnętrza oraz otaczający dwór park z XIX wieku tworzą odpowiedni klimat do słuchania muzyki nie tylko poważnej.

W sobotę 22-go kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy melomanów do wysłuchania  koncertu w wykonaniu profesjonalnych muzyków, grających na co dzień w Filharmonii Świętokrzyskiej.
Zagrają: Lidia Chmielewska - altówka, Edyta Piwowarczyk - fortepian, Olga Osmolińska - skrzypce.

W programie usłyszymy utwory: Wiosna – Antonio Vivaldiego, Divertimento – Macieja Radziwiłła, Divertimento – Feliksa Janiewicza, Menuet – Francis Josepha Gosso,  Menuet – Ligi Boccherini.

Sponsorem koncertu jest Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

W tym roku planujemy jeszcze w Dołędze 2 koncerty, najprawdopodobniej w maju i czerwcu przed zamknięciem dworu na czas remontu.

Koncert w szlacheckim dworze Koncert w szlacheckim dworze - logo