Galeria jednego obiektu – prezentacja glinianej nogi - fragmentu neolitycznego posągu (Ratusz, 28 maja, godz. 13.00)

Projekt "Galeria jednego obiektu" polega na organizacji wystaw prezentujących najciekawsze eksponaty znajdujące się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Wybrane eksponaty są prezentowane podczas spotkań w formie odczytów, pogadanek dot. dziejów tego obiektu i okoliczności ich znalezienia się w muzeum. W tym roku odbyły się już spotkania, podczas których prezentowano dzbany cynowe i dwustronny obraz Stanisława Wyspiańskiego.

28 maja 2017 r. zaprezentowano glinianą nogę - fragment neolitycznego posągu.