Galeria Jednego Obiektu – prezentacja nieznanych faktów powrotu Bema do Tarnowa

Trwa projekt polegający na organizacji wystaw prezentujących najciekawsze eksponaty znajdujące się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wybrane eksponaty są prezentowane podczas spotkań w  w formie odczytów, pogadanek dotyczących dziejów tego obiektu i okoliczności ich znalezienia się w muzeum. Prezentacje przygotowywane są przez pracowników muzeum, fachowców w danej dziecinie, znających dany eksponat jak i wszelkie związane z nim fakty i mity.
W tym roku odbyły się już trzy spotkania, podczas których prezentowano dzbany cynowe i dwustronny obraz Stanisława Wyspiańskiego oraz neolityczny fragment posągu nogi.

Tym razem dyrektor muzeum Andrzej Szpunar zaprezentował nieznane fakty powrotu Bema do Tarnowa.
Spotkanie odbyło się w Ratuszu 2 lipca o godz. 11.45.

Miejsce: Ratusz, Rynek 1
Termin: 2 lipca, godz. 11.40
Prowadzący spotkanie: Andrzej Szpunar
Organizator wystawy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie - instytucja kultury Województwa Małopolskiego