Prezentacja wyników konkursu „Malowana Chata”

Konkurs Malowana Chata

Zakończył się konkurs „Malowana Chata” edycja 54. - najdłużej trwający konkurs na sztukę ludową w Polsce. Głównym celem konkursu jest podtrzymywanie unikatowej w skali Europy ludowej tradycji malowania ścian domów i obejść gospodarczych tradycyjnymi wzorami kwiatowymi. 

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 104 osoby w tym 11 dzieci i młodzieży z 17 miejscowości Powiśla Dąbrowskiego: Dąbrowa Tarnowska, Bolesław, Dąbrówka Gorzycka, Kłyż, Kuzie, Niwki, Świebodzin, Zalipie, Ćwików, Czyżów, Grądy, Pilcza Żelichowska, Dąbrówki Breńskie, Zgłobice, Otfinów i Żelazówka oraz 6 właścicieli obiektów w Zalipiu i Żelazówce, które zostały ozdobione na zlecenie a także 4 Szkoły Podstawowe, 4 Przedszkola, 1 świetlica i dom Malarek w Zalipiu

W kategorii nowe malatury przyznano: 54 nagrody, w kategorii utrzymanie dotychczas istniejących malatur przyznano 24 nagrody. Przyznano także 6 wyróżnień oraz 11 nagród dla dzieci i młodzieży.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu  „Kultura ludowa i tradycyjna 2017” w kwocie 20.000 zł, środki własne to 9715 zł.


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Malowana Chata 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.