Koncert w Dębnie w ramach programu wymiany kulturalnej: PASO ROBLES – Kąśna Dolna

Jak mawiali niegdyś nasi dziadowie: „w młodości siła”. Potwierdzenie tego sloganu zyskaliśmy już w niedzielę, 2 lipca 2017 roku, kiedy to dębiński zamek miał niezwykłą przyjemność gościć bardzo utalentowanych młodych ludzi – pianistów: Małgorzatę Machowską, Sofiję Daszak, Antona de la Fuente, Luke’a Kima, Piotra Larę i Bohdana Terletskyy’ego; wspieranych przez wielokrotnie nagradzanego wiolonczelistę Larsa Hoefsa.

Koncert rozpoczął się o godzinie 16.00, zaskakując słuchaczy brazylijskimi rytmami utworów Heitora Villi-Lobosa, począwszy od przepełnionego nostalgicznym urokiem Romancette, poprzez rytmiczne Fugato (all’ antica), skończywszy na żartobliwym Gavotte Scherzo. Tuż po nich nastąpiła seria polskich pieśni ludowych w nowych, świeżych aranżacjach uczestników warsztatów, zwieńczonych energetyzującym wykonaniem znanego choćby z najnowszej ekranizacji „Ogniem i Mieczem” – Hej, sokoły! 

Tematyka spotkania ani na chwilę nie przestawała zaskakiwać, na zakończenie serwując zgromadzonym dzieła klasyków: Fryderyka Chopina, Claude’a Debussy’ego, Edvarda Griega, Maurice’a Ravela, Ludwiga van Beethovena, Sergieja Rachmaninowa czy George’a Gershwina. Tak skonstruowany program koncertu pozwolił na ukazanie niewątpliwego kunsztu młodych muzyków, których okraszone owacjami na stojąco wykonania jeszcze przez długi czas będą odbijać się echem po zamkowych komnatach. 

Anna Wodka

Do pobrania (pliki pdf):
- Biogramy uczestników
- Program
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.