Zapraszamy do Zamku w Dębnie na koncert w ramach 5 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE (5.08.2017)

Zapraszamy do Zamku w Dębnie na koncert w ramach:
5 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE.

Festiwal EMANACJE jest wydarzeniem muzycznym niezwykłym pod względem bogactwa oferty koncertowej, wyjątkowości artystów wykonawców, a także zasięgu geograficznego.  W ramach piątej edycji Festiwalu, w okresie od lipca do września 2017 roku, na terenie całego województwa małopolskiego zostanie zaprezentowanych 40 koncertów. Sercem przedsięwzięcia  i centrum festiwalowym jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.Repertuar koncertów obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną i jazz. Wykonawcami są znakomite zespoły orkiestrowe, dyrygenci, soliści i kameraliści oraz utalentowani i utytułowani artyści młodego pokolenia.
Nazwa Festiwalu – EMANACJE – nawiązuje do początków drogi twórczej Patrona Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach i światowej sławy kompozytora związanego z Krakowem i Małopolską – Krzysztofa Pendereckiego. Kariera Mistrza rozpoczęła się m.in. od potrójnego zwycięstwa w II Konkursie Młodych Kompozytorów Związku Kompozytorów Polskich w 1959 roku. Wśród trzech zwycięskich utworów znalazły się „Emanacje” - kompozycja na 2 orkiestry smyczkowe 25-letniego wówczas Krzysztofa Pendereckiego.
Nazwa EMANACJE wykorzystuje również symbolikę promieniowania muzyką wykonywaną i współtworzoną w Lusławicach, umożliwiając melomanom,  mieszkańcom i gościom regionu  obcowanie ze sztuką najwyższej jakości w najpiękniejszych zakątkach Małopolski.
Wydarzenia festiwalowe kultywują to, co w duchu europejskiej tradycji najistotniejsze – spotkania z muzyką w relacjach: Artysta – Słuchacz, Mistrz – Uczeń, Doświadczenie – Młodość.
EMANACJE to także festiwal – symbol: powiększającego się kręgu uczestników koncertów, ukazywania walorów i potencjału nowych ośrodków oraz dróg prowadzących od uznanych centrów życia muzycznego do nowych miejsc i odbiorców.
Koncerty EMANACJI goszczą  zarówno w salach znanych wszystkim melomanom, jak i miejscach zupełnie nowych na koncertowej mapie Małopolski. Każdy weekend miesięcy wakacyjnych jest  okazją do uczestnictwa w prestiżowym wydarzeniu muzycznym odkrywającym często  mniej znane perły małopolskiej architektury stanowiące o potencjale małopolskiego dziedzictwa kulturowego. 

Emanacje 2017

5 sierpnia 2017 r. (w sobotę) o godz. 16 w Zamku w Dębnie wystąpią:
- Julian Paprocki (klarnet)
- Maciej Piszek (fortepian)

w programie:
Johann Sebastian Bach – Sonata BWV 1017 *
   Siciliano. Largo
   Allegro
   Adagio
   Allegro

Jacek Grudzień – Wiatr od morza

Witold Lutosławski – Subito*

César Franck – Sonata A-dur*
   Allegretto ben moderato
   Allegro
   Recitativo-Fantasia (ben moderato)
   Allegretto poco mosso

*transkrypcja na klarnet – Julian Paprocki

Koncert w ramach nagrody dla Laureata XI Konkursu Muzyki XX i XXI Wiekudla Młodych Wykonawców Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.

Emanacje 2017

Julian Paprocki
Julian Paprocki photo Piotr Syndoman webNaukę gry na klarnecie rozpoczynał pod kierunkiem K. Zbijowskiego, następnie studiował w Pôle Supérieur d’Enseignement Artistique w Paryżu w klasach: klarnetu F. Héau, klarnetu basowego J.M. Volty oraz kameralistyki Ph. Ferro. Studiował ponadto w Université Paris-Sorbonne na wydziale muzykologicznym. Obecnie kontynuuje swą naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu A. Adamskiego. Swoje umiejętności w zakresie gry na klarnecie wielokrotnie doskonalił u takich mistrzów jak: M. Arrignon, N. Baldeyrou, J. Chabod, K. Dohnal, G. Feidman, I. Františák, S. Hue, P. Meyer, J. Montilla, St. Vermeersh.Jego osiągnięcia muzyczne były wielokrotnie nagradzane wysokimi ocenami jurorów. Jest 37-krotnym laureatem (w tym 13-krotnym najwyższego miejsca) konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich: klarnetowych, organowych, kompozytorskich i kameralnych. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury w programie „Młoda Polska” (2017), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (2008–2012) oraz Instytutu Adama Mickiewicza w programie „Kultura Polska za granicą” (2010). Współpracuje i koncertuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami w kraju i Europie.
Wraz z pianistą M. Grzybowskim, wiolonczelistą K. Marianowskim oraz puzonistą T. Światczyńskim tworzy zespół „TRIARTET” specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Od roku 2016 występuje jako członek zespołu muzyki współczesnej „Chain Ensemble” powołanego do życia pod egidą Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego. Współpracuje z czołowymi francuskimi wydawnictwami muzycznymi: „Gérard Billaudot Éditeur” oraz „La Frabrik’a Notes”; a także w kraju z wydawnictwem „Cultura Animi”.

Emanacje 2017

Maciej Piszek
MACIEJ PISZEK_webUrodził się 3 maja 1985 r. w Warszawie. W roku 2008 ukończył z wyróżnieniem studia z zakresu gry na fortepianie pod kierunkiem prof. Bronisławy Kawalli oraz klasę kameralistyki prof. Macieja Paderewskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich wybitnych profesorów, jak Sequeira Costa, Dominique Merlet, Vera Gornostaeva czy Lee Kum-Sing. W roku 2015 ukończył studia podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego.
Jest laureatem nagród na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych (m.in. we Francji, Grecji i Włoszech). Współpracował m.in. z Pawłem Mykietynem, Maciejem Grzybowskim, Olgą Pasiecznik, Jackiem Laszczkowskim, Anną Karasińską, Stanisławem Skoczyńskim, Kwartetem DAFÔ oraz kameralnymi zespołami orkiestr Warszawskiej Opery Kameralnej i Opery Narodowej.
Bardzo ważną rolę w życiu artystycznym Macieja Piszka odgrywa wykonawstwo muzyki nowej. Dokonał licznych prawykonań oraz nagrań utworów młodych kompozytorów współczesnych (m.in. A. Foltyna, T. Opałki, M. Ossowskiego, P. Przezwańskiego, D. Przybylskiego, P. Tabakiernika). W lipcu 2008 roku ukazała się płyta z utworami Pawła Mykietyna, na której pianista wraz z Jackiem Laszczkowskim zarejestrowali „Sonety Szekspira” na sopran męski i fortepian (2000). Płyta ta otrzymała dwie statuetki „Fryderyk 2009”. Maciej Piszek był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki oraz Fundacji Dongsan Research Foundation.

Emanacje 2017

Do pobrania:
program i informacja o artystach (plik pdf)

Emanacje 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone dla Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Strona zbiera informacje o ciasteczkach (cookies) na potrzeby analizy odwiedzalności serwisu. Korzystając z serwisu zgadzasz się na to. Obsługę ciasteczek możesz wyłączyć w opcjach swojej przeglądarki.