Zaduszki Witosowe - 5 listopada 2017 r. w Wierzchosławicach

„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”
Wincenty Witos 1936 r.

Pierwsza niedziela po Wszystkich Świętych  – to w Wierzchosławicach uroczysty dzień Zaduszek Witosowych.

W tym dniu przy Grobie chłopskiego premiera, męża stanu i przywódcy polskich chłopów – Wincentego Witosa gromadzą się osoby z całej Polski. Składają hołd i szacunek Wincentemu Witosowi oraz Jego najwierniejszemu uczniowi – Stanisławowi Mierzwie, który 25 lat temu spoczął obok Niego.

Tegoroczne Zaduszki odbędą się dnia 5 listopada 2017 r.

Tegoroczne Zaduszki inaugurować będą zbliżającą się 100 rocznicę odzyskania niepodległości, która obchodzić będziemy za rok.

Program:
godz. 9.30
Msza Św. w Kościele Parafialnym w Wierzchosławicach, w intencji Ojczyzny.
godz. 11.00
Złożenie kwiatów na Grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy
godz. 12.30
Spotkanie w Centrum Kultury Wsi Polskiej im. Witosa  z udziałem  Władysława Kosiniaka Kamysza- posła na Sejm RP,  prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Muzeum Wincentego Witosa w dniu Zaduszek czynne będzie od godz. 10.00 do godz. 15.00

Uczestników prosimy o zabranie z sobą oprócz sztandarów, flag biało-czerwonych i zielonych.

Na uroczystości zapraszają:
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach