Zapraszamy do Zamku w Dębnie na promocję albumu: Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji

W sobotę 21 października 2017 roku w Okocimiu odbyły się uroczystości pogrzebowe Antoniego Jana Goetza Okocimskiego. Jego prochy zostały sprowadzone do Polski po 55 latach od jego śmierci, dzięki wysiłkom Stowarzyszenia  Miłośników Ziemi Okocimskiej.

Ponowny pochówek ostatniego z rodu Goetzów, stał się przyczynkiem do wydania albumu „Antoni Jan Goetz – Okocimski. Powrót z emigracji” oraz produkcji filmu dokumentalnego, upamiętniającego ród Goetzów Okocimskich a w szczególności Antoniego Jana Goetza – Okocimskiego.
Album, do którego tekst napisała Iwona Dojka przy współpracy i pod redakcją Marka Latasiewicza, został wydany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej. W książce zamieszczono fotografie pochodzące z archiwum rodzinnego Zofii Włodek oraz Marka Ronikiera, uzupełnione fotografiami pochodzącymi ze zbiorów:  Browaru Okocim, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Narodowego Archiwum Cyfrowego i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Okocimskiej.

Film dokumentalny ukazujący życie i działalność ostatniego potomka rodu Goetzów, właściciela dóbr okocimskich, który zmarł 1962 roku w Nairobii (Kenia), ma szczególne walory historyczne z uwagi na zawarte w nim relacje prof. Zofii Włodek (92 lata) jako ostatniej osoby osobiście znającej i pamiętającej postać Antoniego.

Kolejne spotkanie promocyjne związane z realizacją projektu  "Historia rodziny Goetzów - Okocimskich, ich rola i znaczenie w życiu lokalnej społeczności" odbędzie się w Muzeum Zamek w Dębnie 9 listopada o godzinie 17.00

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.